Barion Pixel

MiLight-MiBoxer P2 CT fali dimmer vezérlő /távirányító/ RF elemes

6 990 Ft

A MiLight P2 fali dimmer vezérlő (MiBoxer) elemes, falra szerelhető RF kezelő – vezetékezés nélkül telepíthető.

  • Típus: MiLight-MiBoxer P2 CT
  • Funkció: dimmer + CCT
  • Táp: elemes · Vezérlés: RF

További szabályzók a LED dimmerek között.

Elfogyott

🚚 Házhozszállítás 2 090 Ft-tól · 120 000 Ft felett ingyenes
📦 Csomagautomata és személyes átvétel (Szarvas) is választható
💬
Nem tudod, melyik a jó választás?
Kérdezd az AI termékasszisztensünket – ismeri a teljes kínálatunkat, és a saját helyzetedre szabva ajánl terméket.
Kérdezem az asszisztenst →

A MiLight P2 egy elemes, falra szerelhető RF távirányító (MiBoxer P2 CT), amellyel bel- és kültéri egyszínű, valamint CCT fehérárnyalatú LED szalagok fényereje vezeték nélkül, kényelmesen szabályozható. Ez a fali dimmer azoknak készült, akik utólag, falbontás és kábelhúzás nélkül szeretnék okosítani a meglévő LED világításukat, így a kezelő pillanatok alatt felragasztható vagy felcsavarozható szinte bármilyen sima falfelületre.

Mit tud a MiLight P2 fali dimmer?

A MiLight P2 rádiófrekvenciás (RF, 2,4 GHz) jellel kommunikál a hozzá tartozó vevőegységgel, így a hagyományos infravörös távirányítókkal ellentétben nem igényel közvetlen rálátást: a jel falon és bútoron át is megbízhatóan átjut. A kezelőfelület letisztult, a fényerő fel-le gombokkal fokozatmentesen állítható, a CCT kétfehér szalagoknál pedig a meleg és a hideg fehér közötti színhőmérséklet is hangolható. A fényerőszabályzó távirányító a szükséges 2 darab AAA elemmel együtt érkezik, így csomagolás után azonnal használatba vehető, külön elemvásárlás nélkül.

Egyetlen kezelővel maximum 4 kör, vagyis négy önálló zóna vezérelhető külön-külön. Ez akkor hasznos, ha például egy nappaliban a pultvilágítást, a polcvilágítást és a hangulatsávot egymástól függetlenül szeretné kapcsolni és tompítani. Aki a telefonját is be szeretné vonni az irányításba, annak jó hír, hogy a MiLight rendszerhez ingyenes okostelefonos applikáció tölthető le, amellyel egy átjáró (gateway) segítségével wifin keresztül, akár otthonról távol is működtethető a világítás, időzítések és jelenetek beállításával.

Mire van szükség a MiLight P2 működéséhez?

Fontos tisztában lenni azzal, hogy a MiLight P2 egy távvezérlő (adó), amely önmagában nem kapcsolja a LED szalagot. A működéshez egy külön MiLight vevő- és vezérlőegységre van szükség, jellemzően a FUT035S típusra, amely fizikailag a tápegység és a LED szalag közé kerül, és fogadja a távirányító rádiójeleit. Ez a felépítés rugalmas: egy adóval több vevőegység is vezérelhető, és bővítéskor sem kell az egész rendszert lecserélni.

A vevőegységet kizárólag stabilizált LED tápegységről szabad táplálni. Elektronikus transzformátorról a rendszer NEM üzemeltethető, mert annak kimenete nem ad megfelelően egyenletes egyenfeszültséget, és tönkreteheti az elektronikát. A tápegység méretezésekor érdemes bőven tartalékot hagyni: válasszon a rendszer összteljesítményénél 20-25 százalékkal nagyobb tápegységet, hogy elkerülje a túlterhelést és meghosszabbítsa az alkatrészek élettartamát. A rendszer alacsony, biztonságos törpefeszültségű feszültségen dolgozik, így nyugodtan használható gyerekszobában, hálószobában vagy nedvesebb terektől távol eső beltéri felületeken is.

Hogyan párosítható a MiLight P2 távirányító?

A MiLight P2 párosítása egyszerű, néhány lépésből áll. Először áramtalanítsa a rendszert, és várjon körülbelül 10 másodpercet, hogy a vevőegység teljesen lekapcsoljon. Ezután helyezze áram alá a párosítani kívánt vezérlőt, majd a bekapcsolást követő néhány másodpercen belül nyomja meg háromszor (3×) a távirányítón a kiválasztott zóna gombját. A sikeres párosítást a fehér fény rövid felvillanása vagy bekapcsolása jelzi. Több vevőegység esetén mindegyiket egyenként, ugyanígy kell a kívánt zónához rendelni, így alakítható ki a 4 zónás vezérlés.

Ha egy korábbi párosítást törölni szeretne, kapcsolja be a vevőegységet, és a bekapcsolást követően nyomja meg ötször (5×) a már beállított zóna gombját. Ezzel a memóriából törlődik a hozzárendelés, és az egység ismét szabadon, új zónához vagy új adóhoz párosítható. A folyamat bármikor megismételhető, így a rendszer később is könnyen átrendezhető, ha megváltozik a világítási elrendezés.

Kinek ajánljuk a MiLight P2 fali dimmert?

A MiLight P2 ideális választás otthoni felhasználóknak, lakásfelújítóknak és villanyszerelőknek egyaránt. Mivel vezeték nélküli, utólagos telepítéskor nem kell falat vésni a kapcsolóhoz: a fali tartó kétoldalas ragasztóval vagy csavarral rögzíthető oda, ahol a leginkább kézre esik. A távirányító emellett ki is emelhető a tartóból, és kézi kapcsolóként is használható, ami különösen kényelmes az ágy mellett vagy a kanapén ülve. Egyszínű meleg fehér, hideg fehér és CCT kétfehér LED szalagokhoz egyaránt jól illeszkedik.

MiBoxer és MiLight kompatibilitás

A MiLight és a MiBoxer ugyanannak a 2,4 GHz-es rádiós ökoszisztémának a két márkaneve, ezért a MiLight P2 a kompatibilis MiBoxer vevőegységekkel zökkenőmentesen együttműködik. A gyártó folyamatosan bővülő termékcsaládjában dimmer, CCT, RGB és RGBW vezérlők is megtalálhatók, így a rendszer később bővíthető többszínű szalagokra is, miközben a megszokott kezelési logika megmarad. A márka hivatalos oldalán a teljes termékpaletta és a részletes adatlapok is elérhetők: MiBoxer hivatalos oldal.

Telepítés és tipikus felhasználási helyek

A vezeték nélküli felépítés miatt a MiLight P2 telepítése néhány perc alatt elvégezhető, és nem igényel külön kapcsolódobozt vagy fali kábelezést. A mellékelt fali tartót oda helyezheti, ahol a leginkább kézre esik: a bejárat mellé, az ágy fejéhez vagy a kanapé karfájához. Mivel a kezelő rádiójellel kommunikál, a tartó akár több méterre is lehet a vevőegységtől és a LED szalagtól, így a kapcsoló helye és a világítás helye egymástól teljesen függetlenül megválasztható. Ez különösen hasznos bérelt lakásban vagy olyan helyiségben, ahol utólag nem szeretnének falat bontani.

A gyakorlatban a MiLight P2 jól használható konyhai pult- és szekrényalji világításhoz, nappali polc- és hangulatvilágításhoz, dolgozószobai munkafényhez, valamint hálószobai indirekt világításhoz. A 4 zónás kialakítás révén ezek a területek egyetlen távirányítóról, mégis egymástól függetlenül szabályozhatók, így ugyanaz a kezelő szolgálhatja ki a teljes lakás fő LED szalagjait. A fokozatmentes tompítás esti, pihentető fényt is biztosít, ami csökkenti a szem terhelését és kellemes hangulatot teremt.

A MiLight P2 előnyei röviden

A MiLight P2 legnagyobb erőssége az egyszerűség és a rugalmasság ötvözése. Nincs szükség bonyolult beüzemelésre, mégis komoly tudást kínál: fokozatmentes fényerő-állítás, CCT színhőmérséklet-hangolás, négyzónás vezérlés és opcionális wifis okosotthon-bővítés. Az RF kommunikáció megbízhatóbb és nagyobb hatótávolságú, mint az infravörös megoldásoké, az elemes táplálás pedig teljesen kábelmentessé teszi a kezelőt. Mindezt egy letisztult, könnyen kezelhető felületen kapja a vásárló, amely a háztartás bármely tagja számára azonnal érthető.

Műszaki adatok

Típus MiLight / MiBoxer P2 CT
Funkció fali dimmer / fényerőszabályzó távirányító + CCT fehérárnyalat
Vezérlés RF (rádiófrekvenciás), 2,4 GHz; opcionális wifi app
Tápellátás elemes, 2 db AAA (mellékelve)
Zónák max. 4 kör vezérelhető
Kompatibilitás egyszínű / CCT LED szalag, külön MiLight vezérlőegységgel (pl. FUT035S)
Felszerelés falra, vezeték nélkül
Táplálás csak stabilizált LED tápegységről (elektronikus trafóról nem)

Gyakori kérdések erről a termékről

Kell hozzá külön vezérlőegység? Igen, a MiLight P2 egy adó (távirányító), amely önmagában nem elég. A működéshez egy külön MiLight vevőegység szükséges, jellemzően a FUT035S típus, amely a tápegység és a LED szalag közé kerül.

Hány zónát kezel a MiLight P2? Egyetlen távirányítóval maximum 4 kör, azaz négy különálló zóna vezérelhető egymástól függetlenül, eltérő fényerővel és színhőmérséklettel.

Működtethető elektronikus trafóról? Nem. A rendszer kizárólag stabilizált LED tápegységről üzemeltethető; elektronikus transzformátor használata az elektronika károsodásához vezethet.

Tartalmazza az elemeket? Igen, a MiLight P2 távirányítót a szükséges 2 db AAA elemmel együtt szállítjuk, így azonnal használatba vehető.

Vezérelhető telefonról is? Igen, a MiLight rendszerhez okostelefonos applikáció érhető el, amely egy gateway átjáróval, wifin keresztül teszi lehetővé a távoli vezérlést és az időzítést.

Milyen szalaghoz használható? Egyszínű (meleg vagy hideg fehér) és CCT kétfehér LED szalagokhoz egyaránt, a megfelelő MiLight vevőegységgel kombinálva.

Fedezze fel a kompatibilis szalagokat, modulokat és vezérlőket a LED szalagok, modulok és vezérlőik kategóriában, és állítsa össze a saját igényeire szabott, vezeték nélküli LED világítási rendszerét. Kérdés esetén szakértő csapatunk szívesen segít a megfelelő szalag, vevőegység és tápegység kiválasztásában, hogy a vezérlő hosszú éveken át megbízhatóan és biztonságosan szolgálja az otthonát.

Gyártó

MiLight

Tápegység-méretező

Add meg a szalag adatait, és megmondjuk, hány wattos tápegység kell hozzá — és melyik van most raktáron.

A szalag feszültsége

A szalag nevében vagy a doboz oldalán szerepel, például „DC24V”. A tápegységnek pontosan ugyanennyinek kell lennie.

A W/m azt mondja meg, mennyi áramot fogyaszt a szalag minden egyes métere. A szalag adatlapján találod.

méter

Az összes hossz, amit egy tápegységről működtetnél. Fél méterenként is megadhatod.

Hol lesz felszerelve?

Kültérre, teraszra, fürdőszobába vízálló (IP65 vagy erősebb) tápegység kell, különben az első esőnél tönkremegy.

A javaslat a szalag fogyasztásából indul ki, és 20% tartalékot hagy rá: így a tápegység nem a határán jár, ami érezhetően meghosszabbítja az élettartamát. Az árak és a készlet élő adat a webshopból.

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„MiLight-MiBoxer P2 CT fali dimmer vezérlő /távirányító/ RF elemes” értékelése elsőként

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

🔒Biztonságos fizetésKártya, utalás, utánvét
🚚Gyors kiszállításFutár és csomagpont országszerte
🛡️GaranciaAkár 5 év a prémium termékekre
💬Magyar ügyfélszolgálat+36 70 246 5599